Vancouver, Kolumbia Brytyjska, Kanada – Delegacja z Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji  w Kaniowie, pod przewodnictwem Michała Holeksy, zakończyła niedawno owocną wizytę w General Aviation Association w Kolumbii Brytyjskiej. Wizyta miała na celu poznanie kanadyjskiego rynku General Aviation (GA) i zbadanie potencjalnych możliwości współpracy.

Zlokalizowany w Kaniowie Park Technologiczny jest członkiem Śląskiego Klastra Lotniczego, organizacji zrzeszającej lokalne porty lotnicze i biznes na Śląsku. Park koncentruje się na takich działaniach, jak dzierżawa powierzchni produkcyjnych i magazynowych, działalność lotniskowa oraz rekultywacja terenów pod przemysł. Jest również liderem inwestycji wśród lotnisk General Aviation w regionie.

Podczas wizyty polska delegacja starała się dowiedzieć więcej o rodzajach usług oferowanych przez porty lotnicze w Kolumbii Brytyjskiej, a także o strukturze własnościowej tych portów lotniczych i związanych z nimi przedsiębiorstwach. Obejmowało to poznanie roli własności prywatnej i władz lokalnych w rozwoju portów lotniczych oraz zrozumienie, czy dzierżawa gruntów wokół lotnisk jest powszechnym źródłem dochodów w regionie.

Scena General Aviation w Kolumbii Brytyjskiej jest uważana za dobrze rozwiniętą, co czyni ją idealnym miejscem dla polskiej delegacji do zebrania spostrzeżeń, które mogą pomóc w rozwoju i transformacji General Aviation w Polsce. W zamian polscy przedstawiciele dzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat powstającego rynku GA w Europie Środkowej.

Wizyta zaowocowała produktywną wymianą pomysłów i doświadczeń między obiema grupami, przy czym obie strony wyraziły zainteresowanie potencjalną przyszłą współpracą. Ponieważ Park Technologiczny stale się rozwija i poszerza swoje usługi związane z lotnictwem, wiedza zdobyta podczas tej wizyty niewątpliwie okaże się nieoceniona w kształtowaniu przyszłości General Aviation w Polsce.

Więcej informacji na temat Więcej informacji na temat Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie można znaleźć na stronie https://parklotniczy.com.pl/.

Podziękowania (w kolejności wizyt):

Warwick Patterson, dyrektor COPA i były prezes Squamish Flying Club;
Geoff Bowering, Prezes Integrity Flight Support FBO, CYPK;
Guy Miller, kierownik lotniska Pitt Meadows;
Kyle Smaaslet, kierownik operacji lotniskowych Alpha Aviation, CZBB; I
Shaun Heaps, prezes West Coast Pilot Club na lotnisku Langley!

Oryginalny tekst: https://www.bcaviation.ca/polish-aviation-representatives-visit-british-columbia-for-insight-and-collaboration/

Powrót